Мъж е проникнал с взлом в медицински помещения на Многопрофилната болница за активно лечение „Св. Иван Рилски“ в Разград.
Сигналът е подаден незабавно, а екипи на полицията са реагирали светкавично. Благодарение на бързите действия самоличността на извършителя е установена и той е задържан. Това съобщи за БТА изпълнителният директор на лечебното заведение д-р Станимир Георгиев.
По думите му мъжът първоначално е постъпил като пациент в спешното отделение. След преглед от дежурния лекар обаче, вместо да напусне болницата, той проникнал във вътрешността на сградата и се качил на последния етаж.
Там със сила разбил кабинета на Районната лекарска колегия на Българския лекарски съюз в Разград. Влязъл и в терапевтичен кабинет в съседното отделение, където по това време не е имало дежурни медицински лица.
Инцидентът е станал на 20 септември. Тъй като денят е бил почивен, оглед е извършен единствено от дежурния персонал. На първо четене не са установени липси.
„В помещенията няма лекарства и скъпо струваща медицинска апаратура. Те са само дежурни кабинети, където има вещи без ценен характер“, уточни д-р Георгиев. Той допълни, че по негова информация мъжът не е от Разград и в рамките на същия ден е извършил и други престъпления от подобен характер.
Директорът на болницата подчерта, че това е втори криминален случай в рамките на седмица. „Преди няколко дни граждани, постъпили за преглед в спешното отделение, след агресивно поведение нанесоха удар върху дежурна санитарка. Почти стигнаха и до дежурния лекар, но полицейски служители се намесиха и предотвратиха по-тежък инцидент“, разказа той.
