Жителите на Плевен ще отбележат празника на града на 15 май, който тази година ще бъде и неучебен ден за всички училища и центрове за подкрепа за личностно развитие в общината. Това съобщиха официално от общинската администрация.
Решението е взето със заповед на кмета на Плевен, д-р Валентин Христов, предаде изданието „Новини“. Така учениците и преподавателите ще имат възможност да се включат в тържествата, посветени на празника.
Освен това, на същата дата няма да работи платеното паркиране в „Синя зона“. От общината уточняват, че въпреки това всички водачи трябва да спазват правилата на Закона за движение по пътищата.
„Нарушителите ще бъдат санкционирани“, предупреждават още от местната управа.
