ВМА и „Пирогов“ спасиха дете с рядък и тежък тумор

Екипи на Военномедицинска академия (ВМА) и УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов“ успешно спасиха 9-годишно момиче с рядък и високорисков чернодробен тумор след сложна операция. Става дума за сарком на черния дроб – изключително рядко заболяване, особено при деца. Диагнозата е поставена в началото на февруари, а малко по-късно детето преминава през първа операция в Националната кардиологична … Продължение

ВМА отстранява от работа лекаря, прегазил кучето Мая в София

ВМА отстранява от работа лекаря, прегазил кучето Мая в София

Военномедицинска академия (ВМА) отстрани от длъжност лекаря, причинил смъртта на 14-годишното куче Мая, което беше прегазено в столичния квартал „Разсадника“. Решението идва след силна обществена реакция и създаването на петиция срещу извършителя. Случаят предизвика голямо възмущение в социалните мрежи и отново постави във фокуса темата за насилието над животни. Почти 200 000 души подкрепиха онлайн … Продължение

ВМА се похвали с единствен по рода си военен симулационен център

Във Военномедицинска академия беше открит симулационен тренировъчен център – единствено по рода си съоръжение в България за подготовка на военномедицински специалисти. В него, освен бойните санитари и медиците под пагон, ще се обучават и курсанти от други специалности. А амбицията е центърън да се превърне в тренировъчен център на НАТО с регионално значение, в който … Продължение

От ВМА разкриха новите симптоми на COVID-19

Медиците наблюдават някои различния по отношение на симптоматиката. През последните дни се наблюдава растяща тенденция както на броя на заразените с COVID-19 хора, така и на хоспитализираните пациенти. Четвъртата COVID-вълна обаче заразява цели семейства, съобщават от Военномедицинска академия. Медиците наблюдават някои различния по отношение на симптоматиката в сравнение с предходните три вълни. Един от основните … Продължение

В краткото време извън операционната на ВМА, д-р Светозар Марангозов се превръща в творец

В краткото време извън операционната на Клиниката по съдова хирургия във ВМА, д-р Светозар Марангозов се превръща в творец За съдовия хирург лейтенант д-р Светозар Марангозов от ВМА има връзка между това, че е военен лекар и че част от хобито му е да гравира инкрустация върху прикладите на пушки. Доколкото оръжието е свързано с … Продължение

ВМА вече е с най-модерния операционен блок у нас

Във Военномедицинската академия беше тържествено осветен операционен блок на световно ниво. На церемонията присъстваха министърът на отбраната Георги Панайотов и началникът на отбраната адмирал Емил Ефтимов. Силовият министър посочи, че реновираният операционен център на Военномедицинска академия ще осигури на цялото общество достъп до високоспециализирани хирургични дейности, подчерта министър Панайотов. По думи на началника на ВМА генерал-майор … Продължение

Кунчев: Трябва да издържим в следващите 2 седмици

Нека да направя едно разяснение защо вероятно генерал Мутафчийски е по-критично настроен – той пусна две нови COVID отделения (във ВМА) и за 24 часа те се напълниха. Към няколко болници, на първо място „Пирогов“, ВМА и „Света Анна“ се насочва огромен контингент от хора. Оказа се, че повечето болни от Кюстендил се лекуват в … Продължение

Митьо Очите с COVID-19, пращат го във ВМА

Съдът не се съгласи на сделка с Димитър Желязков-Митьо Очите. По-рано знаковият ъндърграунд бос поиска да бъде пратен в болница извън затвора само ако му бъде променена мярката за неотклонение,пише inews.bg Той е бил диагностициран с COVID-19 на 27 февруари, стана ясно вчера в Специализирания наказателен съд. Според назначената съдебно-медицинска експертиза, Желязков страда от хронични … Продължение

ВМА изпрати нов екип на мисия в Мали

Военномедицинска академия (ВМА) изпрати нов екип на мисия в Мали. В следващите 4 месеца българските военни медици ще се грижат за личния състав на щаба на операцията, базиран в столицата Бамако,съобщи novini.bg Помагайте си. Желаем ви успех и помнете, че най-важната ви мисия е да се върнете живи и здрави, заяви полковник доц. д-р Димо … Продължение

Изписаха Глория от ВМА

Примата на поп фолка Глория вече е напълно е излекувана от коронавируса. Известно време певицата бе на лечение във ВМА, за което съобщи самата тя на стори в личния си профил. Сега тя е дала два поредни негативни теста за Covid-19 и вече си е у дома като се чувства значително по-добре. Според източници, до … Продължение