България е сред трите страни в ЕС с най-малко пътувания с влак.
Евростат публикува данни за железопътния транспорт в Европейския съюз, които показват, че България е сред страните с най-нисък брой пътувания с влак на човек през 2024 г. У нас са отчетени едва 3,3 пътувания на човек, като по-ниски стойности има само в Гърция (1,4) и Литва (1,8). Общ спад в България Данните показват още, че … Продължение