Тол камерите стартираха: 900 нарушители и един рекордьор със 222 км/ч

Тол камерите стартираха: 900 нарушители и един рекордьор със 222 км/ч

Само за първите часове след като тол камерите започнаха да засичат средна скорост, са отчетени 900 нарушители, съобщи в предаването „Тази неделя“ директорът на Националното тол управление проф. Олег Асенов. Според него интензивността на нарушенията е висока – средно четирима водачи в минута. Повече нарушения през нощта Данните показват, че през тъмната част на денонощието … Продължение

Въпреки новите глоби: С 218 км/ч по АМ „Тракия“

Въпреки новите глоби: С 218 км/ч по АМ "Тракия"

Над 200 нарушения на скоростта и неправилно движение в аварийната лента по автомагистрала „Тракия“ са засечени от полицията в Сливен през последните почивни дни. Сред най-екстремните случаи са два автомобила, движили се със скорост от 206 и 218 км/ч при разрешено ограничение от 140 км/ч, съобщават от ОДМВР Сливен. Двама шофьори са установени да следват … Продължение

Глоби до 5000 лв. за шофьори, изхвърлящи фасове от колата

Глоби до 5000 лв. за шофьори, изхвърлящи фасове от колата

От началото на юли до днес пожарните екипи в България са реагирали на близо 10 000 сигнала за пожари. В около 1500 от случаите огнените стихии са нанесли материални щети. Най-честата причина за инцидентите остава човешката небрежност, включително нерегламентираното изхвърляне на цигарени фасове. За първи път у нас вече има издадени актове на шофьори, които … Продължение

От КАТ обявиха 1000 лв. глоба и три месеца без книжка за това нарушение

Министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов обяви, че от следващата седмица започва активен контрол и санкции за движение в аварийните ленти. Това заяви той в ефира на предаването „Събуди се“ по Нова телевизия. „Всички функционалности на камерите на ТОЛ системата са вече активни. По отношение на движението в аварийната лента, правоприлагането ще започне … Продължение

Ето как общините ще започнат да глобяват шофьорите

Общините ще играят съществена роля в изпълнението и контрола на новите мерки за пътна безопасност, приети от правителството този четвъртък. Това заяви вицепремиерът и министър на транспорта и съобщенията Гроздан Караджов по време на среща с представители на Националното сдружение на общините в Република България (НСОРБ), съобщават от Министерството на транспорта и съобщенията (МТС). „Вече … Продължение

Без глоби за шофьори с чужди номера: защо системата не работи

Шофьори с чуждестранни регистрации все по-често демонстрират безотговорно поведение по българските пътища, като се възползват от слабости в административнонаказателната система. Според информация на Telegraph.bg, настоящите процедури почти изключват възможността за ефективно санкциониране на чужденци, които нарушават правилата за движение у нас. Експертите са категорични, че основната причина се крие в двуразовия административен процес, който просто … Продължение

Гърция с нови солени глоби за шофьорите

Ако сте решили да прекарате Великденските празници в Гърция, бъдете изключително внимателни – както зад волана, така и като пешеходец. Южната ни съседка въвежда сериозни промени в пътния контрол, а глобите за нарушителите са повече от стряскащи. Новите мерки засягат всички – както местните жители, така и хилядите българи, които традиционно избират Гърция за почивка … Продължение

Баба Янка наследява дълг от 800 000 лв. – държавата откри сериозни нарушения и наложи глоби

Министерството на правосъдието разкри пет сериозни нарушения по случая на 90-годишната Янка Ушколова от столичния квартал „Редута“, която неочаквано се оказва длъжница по дело, водено срещу вече покойния ѝ син. Разкритията доведоха до глоби на обща стойност 50 000 лева. Това обяви правосъдният министър Георги Георгиев. Историята на възрастната жена потресе обществото – след смъртта … Продължение

Нови глоби за пешеходци с мобилни телефони на пешеходни пътеки

Пешеходците, които използват мобилен телефон, докато пресичат на пешеходна пътека, ще бъдат глобявани според предстоящи законови промени. Това съобщи главен инспектор Лъчезар Близнаков от Пътна полиция, цитиран от БНР. Според него, глобите ще важат независимо дали пешеходците разговарят или пишат съобщения. Все още не е уточнено какъв ще бъде размерът на санкцията, като това предстои … Продължение

Двойна глоба, ако говорите по телефон в колата

Все повече шофьори използват мобилни устройства, докато шофират, което поражда сериозни рискове на пътя. Според статистика на „Пътна полиция“, случаите на подобни нарушения продължават да нарастват. През изминалата година са регистрирани над 20 000 нарушения, свързани с използването на мобилни телефони зад волана, а от началото на тази година броят им вече надхвърля 4200. Главен … Продължение