“Пътна полиция“ започва нова акция

Сподели

От понеделник до неделя „Пътна полиция“ ще провежда акция, в рамките на която ще следи дали шофьорите и пътниците използват предпазни колани, дали децата се превозват правилно и дали се носят защитни каски. Това обяви комисар Мария Ботева, заместник-началник на „Пътна полиция“.

Акцията е част от инициативите на ROADPOL – Европейската мрежа на пътната полиция, в която България участва пълноправно.

Един от основните акценти на кампанията е предотвратяване на разсейването на шофьорите. Комисар Ботева подчерта, че все повече водачи, независимо от пола, шофират и пишат на своите смартфони, което е изключително опасно, особено на магистрали.