На 14 май учениците в Търговище няма да посещават училище. Това съобщиха от Общината, като уточниха, че причината е официалният празник на града.
Със заповед на кмета д-р Дарин Димитров денят е обявен за неучебен за всички училища на територията на общината. Решението обхваща както общинските, така и държавните учебни заведения.
Така учениците ще получат един ден почивка в чест на празника на Търговище.
