КС реши: КАТ не може да изземва книжки за неплатени глоби

Сподели

Конституционният съд обяви за противоконституционно временното отнемане на шофьорската книжка и спирането на автомобил от движение от „Пътна полиция“ заради неплатени глоби.

Делото беше по искане на националния обмудсман Диана Ковачева, а решението е взето единодушно от всички съдии.

КС ще обяви мотивите си допълнително.

Вашият коментар