Конституционният съд обяви за противоконституционно временното отнемане на шофьорската книжка и спирането на автомобил от движение от „Пътна полиция“ заради неплатени глоби.
Делото беше по искане на националния обмудсман Диана Ковачева, а решението е взето единодушно от всички съдии.
КС ще обяви мотивите си допълнително.
