ГЕРБ издигнаха неврохирург за премиер

Сподели

ГЕРБ-СДС изненадващо номинираха неврохирурга Николай Габровски за премиер. Днес той получи проучвателния мандат от президента Румен Радев. С него бяха председателят на парламентарната група на ГЕРБ-СДС Десислава Атанасова и депутатът Томислав Дончев.

Номинацията на Габровски е доста изненадваща и, изглежда, бе доста добре пазена тайна до последния момент. Вчера лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов се самоопредели за „Меси“ в българската политика. Това направиха в телевизионни изяви и депутати от ГЕРБ, което създаде впечатление, че именно Борисов ще бъде номинацията на формацията за министър-председател.

Самият Габровски не е народен представител.

Гледайте тук:

Вашият коментар