Добри новини за Любослав Пенев: състоянието му се подобрява

Сподели

Състоянието на бившия национал и треньор Любослав Пенев се подобрява, месеци след като му беше поставена тежка диагноза. По информация от източници в софийската клиника, където той се лекува, терапията дава положителни резултати.

59-годишният футболен специалист вече четвърти месец преминава през имунотерапия – метод, който все по-често се използва при лечение на онкологични заболявания.

Положително развитие в лечението

Според хора, запознати със състоянието му, има видим напредък.

„Лечението на Любо протича под зоркото наблюдение на най-добрите специалисти у нас. Той е подложен на терапия, която е бум в медицината през последните години. Това, както и фактът, че Любослав Пенев има много силен характер, помага чувствително. Любо започна да качва килограми, а беше отслабнал доста. Имаше проблем с гласа, но и тук се наблюдава подобрение. Медиците са категорични, че става въпрос за уникален случай, което е повече от хубаво“, коментират информатори.

От близкото му обкръжение също потвърждават, че състоянието му е стабилизирано.

Желание за завръщане към футбола

Най-голямата мотивация за Пенев остава връщането на терена – този път като треньор.

„Наистина е добре и наистина изгаря от желание да работи. Да, точно така – иска да е отново треньор и да е на терена. Това е най-голямото му желание. Скоро му предстои контролен преглед и ако там всичко е окей, ще е отворен да говори за завръщане в занаята. Мечтае да е пак треньор – било в третия тим на ЦСКА или на някои от юношеските формации на клуба. Или в някой друг отбор, където да няма огромно напрежение и стрес“, добавят близки до него.

Диагнозата и лечението

Припомняме, че през ноември миналата година на Любослав Пенев беше открит злокачествен тумор в единия бъбрек. Според непотвърдена информация тогава заболяването е било в напреднал стадий.

След интензивно лечение в Германия той се завърна в България на 20 януари, като пристигна в София със самолет, осигурен от собственика на ЦСКА София.