Първи случай на африканска чума във Великотърновско

Първи случай на Африканска чума по свинете е регистриран в област Велико Търново. Заболяването е потвърдено в домашно стопанство в свищовското село Ореш, съобщиха от Общинската епизоотична комисия, предаде БНР. Очаква се Агенцията по безопасност на храните да издаде заповед за умъртвяване на прасетата в засегнатото село. БАБХ е потвърдила, че в Ореш има случай … Продължение