В морето настъпват някакви промени и тази година уловът на риба не е по-добър от мината година, каза рибар
Какъв е уловът на риба през този сезон в Черно море?
„Основно рибата можем да я разделим на две – постоянно обитаващи водите на Черно море и тези, които мигрират. Постоянно обитаващите са попчета, калкан, черноморска акула. Мигриращите са чернокоп, лефер“, каза Димитър, който е рибар, предаде bTV.
Той добави, че в морето настъпват някакви промени и тази година уловът на риба не е по-добър от мината година. Според него ихтеолози и океанолози трябва да кажат какво се случва.
Може да се каже на 300%, че рибата намалява и човешкият фактор оказва влияние с прекомерния улов, категорични са рибарите.
„България и Румъния взети заедно имат под 3% от целия улов в Черно море. Последните години няма попче. В миналото по това време имаше много сафрид“, обясни рибарят.
Изтеглете си нашето мобилно приложение за бърз достъп до най-актуалните и интересни новини. Приложението може да бъде инсталирано на Android и IOS.

