В разследване, проведено от телевизионния канал „Мас нотисиас”, племенникът на Пабло Ескобар – Николас, който се е посветил на търсенето на скривалища, където се пазят предмети или незаконни пари на чичо му, разкри, че е намерил ново, в което са открити 18 милиона щатски долара, химикалка, златна игла, радиостанции, фотоапарат и пишеща машина, съобщава „Дойче Веле“.
„Винаги съм го казвал и го казвам с голяма гордост: аз съм по-големия племенник на Пабло Ескобар, който често го придружаваше. На 17 май 1993 г. бях отвлечен, за да разберат къде е Пабло и ме измъчваха повече от 7 часа”, казва племенникът.
Николас Ескобар увери, че предметите са намерени в апартамент, разположен в квартала „Лас Палмас” в град Меделин, където живее от 5 години. Роднината на наркобоса увери, че е намерил вещите на чичо си по „паранормален“ начин. Усетил, че мястото крие нещо.
„Живея там от 4-5 години и всеки път, когато съм в трапезарията и гледам към паркинг виждах човек, който влиза и после изчезва“, обяснява племенникът, цитиран от БГНЕС.
Продължил да търси из апартамента докато не открил нещо: „Там имаше доста голяма чанта и миризмата беше впечатляваща“, добавя роднината на Ескобар.
Според Николас намерените пари са безполезни, поради тяхнотосъстояние и възраст. Освен това в камерата имало ролка със снимки, които не могат да бъдат възстановени. Разследването казва, че намерената пишеща машина е била използвана за „дестабилизиране на страната“ по това време.
Пабло Емилио Ескобар Гавирия, основател и водещ лидер на картела „Меделин“, е един от най-богатите хора в света благодарение на трафика на наркотици. Състоянието му никога не би могло да бъде изчислено. Сред основните му ексцентричности е зоологическата градина в известната „Асиенда Наполес“ с животни, които не се срещат в Колумбия. В момента е туристически обект в Меделин. Ескобар е застрелян на 2 декември 1993 г.
![](https://novinarnik.bg/wp-content/uploads/2024/06/283009243_448673673730733_5439250739610456243_n-e1718088861427.jpg)
Главен редактор – Дамян Иванов
Роден през 1998г. От град Варна. Започнал работа като редактор в местна медия от 2016 до 2019г. От 2019-та година работи като главен редактор в Novinarnik.BG
Контакти –
Имейл: [email protected]
За нас / ABOUT US