Въпреки че изглежда парадоксално да се говори за бури, когато навън са над 39 градуса по Целзий, такива неща се случват.
И така, ако живеете в такъв район е добре да знаете, какво да правите в градината преди буря. Така че говорим за умен трик, който прилагат най-квалифицираните градинари.
Научете за хитростта, която прилагат най-квалифицираните градинари
Смятате, че слънцето е най-добрият приятел на градинаря, но той се радва на облачен ден-два и дъжд през летния сезон.
Причината е проста, това са дни на засаждане, независимо дали засаждате семена или разсад.
Както повечето градинари знаят добре семената, независимо, за какво става въпрос, имат различни нужди. Някои предпочитат светлината, други тъмнина. Някои се нуждаят от студено наслояване, други предпочитат да бъдат напоени навреме.
И въпреки, че повечето семена се радва на прости условия за покълване. Дръжте почвата поне 60 градуса и не повече от 80 и поддържайте семената влажни.
Когато става въпрос за култури като моркови, тази влажност е от съществено значение.
Няколко дни дъжд ще дадат на семената влага
В този случай говорим за редовни дъждове, а не за проливни дъждове, които ще отмият семената. Умереният дъжд за няколко дни ще насити почвата като създаде на семената покритие за няколко дни, след приключване на дъжда.
В резултат на тази причина проверка на прогнозата за времето и проследяване на следващите дъждовни дни ще ви помогне да се съсредоточите върху това кога да сложите семена в земята.
Умният трик, който прилагат най-квалифицираните градинари
Трансплантацията дори на най-здравословните разсади обаче е шок за растението. Те се нуждаят от малко време, за да се възстановят, преди да бъдат изложени на суровото лятно слънце, което ще ги стресира още повече.
Какво да направя в градината преди буря
Засаждането на семена, дори преди или по време на облачни дни е идеалното решение, а малкото дъжд е още по-добър. Отново не говорим за циклон, а само за нормален летен дъжд. Това също не трябва да трае дълго.
Дори 24 часа е достатъчно, за да помогнете на семената ви да се установят и да сте готови да се сблъскате със суровата светлина на нов ден. В средата на лятото ще прекараме много седмици без никакви облаци, но засаждането трябва да продължи.
Ето как да отглеждаме семена. Отговорът е прост:
Култивирайте началото вътре и след това ги засадете. Ако трябва да засадите навън, можете да поддържате влага, като покриете почвата.
За семена от моркови, рутинно е покриването на почвата с торба мокра вретище (Груба дреха, наметало от кълчищен плат) или дори наситен картон. Такъв трябва да го поддържате влажен и да го оставите така, докато семената действително покълнат. В противен случай помислете за кърпата за сянка и постоянното поливане няколко пъти на ден, както бихте направили със семена от трева.
Главен редактор – Дамян Иванов
Роден през 1998г. От град Варна. Започнал работа като редактор в местна медия от 2016 до 2019г. От 2019-та година работи като главен редактор в Novinarnik.BG
Контакти –
Имейл: [email protected]
За нас / ABOUT US