Днес е регистрирано ново изригване на вулкана Етна на остров Сицилия, съобщи агенция ANSA.
Според агенцията, изригването от кратера на югоизточния склон е било придружено от изхвърляне на вулканична пепел и лава. Новото изригване не е повлияло на работата на международното летище в Катания.
Според оценките на специалистите от Националния институт по геофизика и вулканология (INGV), става въпрос за 19-ото повишаване на вулканичната активност от 16 февруари насам.
Етна – най-големият действащ вулкан в Европа, е под постоянно наблюдение от страна на специалистите. Неговата активност обикновено не представлява опасност за населението.

Главен редактор – Дамян Иванов
Роден през 1998г. От град Варна. Започнал работа като редактор в местна медия от 2016 до 2019г. От 2019-та година работи като главен редактор в Novinarnik.BG
Контакти –
Имейл: [email protected]
За нас / ABOUT US